Menü Kapat

Neden fikir jeneratörü?

fikirjeneratoru-slider2

“Biz insanlar yaratıcı değil sadece birer aracız. Milyar yıldır milyonlarca melodi dinledik, milyon görsel taradık, milyon tasarıma dokunduk. Hepsi, sadece O’nun şarkı söyleyişi, anlatmak istedikleriydi. Bir şekilde ortaya çıkması gerekiyordu ve yolu bizden geçiyordu. Keman olduk, Ney olduk, kalem olduk, ‘mouse’ olduk. İçimizden geçti ve gitti…”*

İşte bana göre fikirlerin hikayesi kısaca böyledir. Hiçbir şeye inanmasanız bile fikirlerin bazen şekil de değiştirerek insandan insana devinim halinde olduğunu düşünebilirsiniz. Bazen bir insanın önemsemeyip bir kenara attığı fikir günler, aylar, yıllar belki de asırlar sonra bir tohum gibi bir başkasında filizlenir ve meyve vermeye başlar. Çünkü bu şekilde güdümlenmiş bir fikri artık kimse durduramaz o kendine bir yaşam alanı seçer ve betonu delip geçen bitkiler gibi orada meyvelerini vermeye başlar.

İşte tüm bu argümanları bir araya toplarsak insan bir fikir jeneratörüdür. Çeşitli kaynaklardan ve çeşitli konularda edindiği bilgileri özümseyerek fikirlere dönüştürür. Benim de amacım kendi ürettiğim ya da çeşitli serüvenlerden geçerek bana gelen fikirleri daha geniş kitlelere aktarmaktır. Ayrıca tek başımıza yapamayacağımız şeyleri bir araya gelerek yapabiliriz. Bu yüzden benim de katkı sağlayabileceğimi düşündüğünüz fikirlerinizi aydemirhasan[at]gmail.com adresinden bana yazabilirsiniz.

Fikirler kullanılmadıkça yararsızdır, onların değerinin kanıtı uygulanmalarıdır, o zamana kadar hapishanede sayılırlar.
Levitt

* Bu inanılmaz güzel tarifi garip olacak ama şu linkte buldum :http://www.kaft.com/store/neyz-tisort/251